Straipsniai

Atverti keliai Kinijos kompanijoms įsikurti Kauno LEZ

Balandžio 24 d. ūkio ministrės Birutės Vėsaitės vizito Kinijoje metu pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas tarp Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) ir Kinijos kompanijos „CAMCE Engineering Co“ (CAMCE). Šį memorandumą pasirašė Kauno LEZ ir CAMCE vadovybė. Tikimasi, jog Kauno LEZ bendradarbiavimas su CAMCE pritrauks į Lietuvą Kinijos įmonių. CAMCE yra Kinijos „SINOMACH“ korporacijos, esančios „Global 500“ didžiausių pasaulio verslo kompanijų sąraše, dukterinė įmonė.

Memorandume numatyta, kad bus vystomi logistiniai ryšiai ir bendradarbiaujama su Klaipėdos uostu. CAMCE domisi galimybėmis prisidėti prie įvairiarūšio perkrovimo ir sandėliavimo terminalo komplekso, sudarančio dalį Kauno viešojo logistikos centro, statybos ir finansavimo. Kauno LEZ ir CAMCE susitarė derėtis dėl Kinijos verslo inkubatoriaus ir paslaugų centro įsteigimo Kauno LEZ. Ateityje Kauno LEZ planuojama įkurti Kinijos įmonių klasterį. CAMCE įsipareigojo platinti informaciją Kinijos įmonėms apie galimybę kurtis Kauno LEZ.

„Kinija iš 201 Lietuvos užsienio prekybos partnerio 2012 m. pagal prekybos apyvartą buvo 16, pagal eksportą – 29, o pagal importą – 13 vietoje. Tikiuosi, kad šiandien pasirašytas memorandumas leis plėtoti glaudesnį dvišalį ekonominį bendradarbiavimą, nes Lietuva gali pasiūlyti tinkamą aplinką investicijoms“, – sakė ūkio ministrė Birutė Vėsaitė.

Ūkio ministrė vizito Kinijoje balandžio 20–25 d. metu susitinka su Kinijos verslininkais ir verslo organizacijomis, Kinijos tarptautinės prekybos skatinimo tarybos vadovais, Lietuvos verslo atstovais, dirbančiais Kinijoje.

Balandžio 25 d. numatytas ūkio ministrės susitikimas su Kinijos Liaudies Respublikos prekybos ministru Gao Huchengu, kuriame planuojama aptarti dvišalį Lietuvos ir Kinijos prekybinį ir ekonominį bendradarbiavimą.

2012 m. Lietuvos ir Kinijos prekybos apyvarta sudarė 598,6 mln. eurų, eksportas – 66,6 mln. eurų ir importas – 531,3 mln. eurų. Palyginti su 2011 m., prekių apyvarta padidėjo 17,5 proc., eksportas – 15,7 proc. ir importas – 17,7 proc.

2012 m. į Kiniją Lietuvos verslininkai daugiausia eksportavo įvairių pramonės dirbinių (baldų, jų dalių, manekenų, elektrinių šviestuvų) – už 14,1 mln. eurų (21 proc. viso Lietuvos eksporto į Kiniją), medienos ir jos dirbinių – už 12,9 mln. eurų (19 proc. viso Lietuvos eksporto į Kiniją), augalinių produktų (vaisių ir riešutų, kviečių krakmolo) – už 9,4 mln. eurų (14 proc. viso Lietuvos eksporto į Kiniją).

2012 m. iš Kinijos daugiausia importuota mašinų ir mechaninių įrenginių, elektros įrenginių ir jų dalių – už 173 mln. eurų (33 proc. viso Lietuvos importo iš Kinijos), netauriųjų metalų ir jų dirbinių – už 65 mln. eurų (13 proc. viso Lietuvos importo iš Kinijos), tekstilės medžiagų ir tekstilės dirbinių – už 56 mln. eurų (10,6 proc. viso Lietuvos importo iš Kinijos).

Tiesioginės Kinijos investicijos Lietuvoje 2012 m. gruodžio 31 d. sudarė 6,59 mln. eurų, Kinija užėmė 40 vietą pagal tiesioginių užsienio investicijų dydį Lietuvoje. Palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, per metus Kinijos investicijų Lietuvoje padaugėjo 22,67 proc. Tiesioginės Lietuvos investicijos Kinijoje 2012 m. gruodžio 31 d. sudarė 3,14 mln. eurų. Kinija užėmė 21 vietą pagal tiesioginių Lietuvos investicijų dydį užsienyje. Palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, per metus Lietuvos investicijų Kinijoje padaugėjo 18,36 proc.
 

Pagerank

Visos teisės saugomos. © www.birutevesaite.lt. E-sprendimas: Aurelija Lankelienė ir a4joomla.com