Straipsniai

Lietuva vertinama kaip aktyvi Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos partnerė

http://lh6.ggpht.com/-W_-64WW7y40/UXVwm6ChH5I/AAAAAAAAAxw/nagfPx7VkiE/s640/ukio-ministre-birute-vesaite-per-vizita-izmire-turkija-susitiko-su-jungtiniu-tautu-pasaulio-turizmo--5152bcd926be5.jpgŪkio ministrė Birutė Vėsaitė per vizitą Izmire (Turkija) susitiko su Jungtinių Tautų Pasaulio turizmo organizacijos (PTO) generaliniu sekretoriumi Talebu Rifai ir drauge pradėjo tarptautinį seminarą „Turizmas pasaulio paveldo objektuose: iššūkiai ir galimybės“.

Dvišalio susitikimo metu PTO vadovas T. Rifai išreiškė paramą Lietuvai, pirmą kartą nusprendusiai kandidatuoti į PTO vykdomąją tarybą.

„Lietuva buvo ir yra viena aktyviausiai dirbančių ir svarbių PTO partnerių Centrinės, Rytų ir Šiaurės Europos regione. Skatiname Lietuvos turizmo specialistų stažuotes PTO, studentų praktikas, skirsime ekspertų Lietuvos ilgalaikei turizmo strategijai iki 2020 m. rengti“, – pabrėžė T. Rifai ir pažadėjo visokeriopą paramą organizuojant Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu, š. m. spalio 17–18 d., Vilniuje vyksiantį Europos turizmo forumą „Turizmas – ekonomikos augimo, socialinių pokyčių ir gerovės veiksnys“. Sutarta, kad per forumą Baltijos jūros regiono turizmo verslo asociacijos pasirašys Pasaulinį turizmo etikos kodeksą.

Ūkio ministrė B. Vėsaitė akcentavo Lietuvos ir PTO bendradarbiavimo svarbą, ypač sėkmingai vykdomas turizmo specialistų gebėjimų skatinimo ir studentų praktikos PTO būstinėje Madride programas ir nuo 2012 m. drauge įgyvendinamą pasaulinio Gintaro kelio projektą. Susitikime T. Rifai išreiškė viltį, kad sėkmingai pradėtas Gintaro kelio projektas ilgainiui taps konkurentu 28 šalis sujungusiam Šilko kelio projektui.

B. Vėsaitė pakvietė visas Europos šalis, turinčias sąsajų su gintaru, jungtis prie projekto, drauge kurti pasaulinio Gintaro kelio maršrutą ir dalyvauti spalio mėn. Vilniuje vyksiančiame Europos turizmo forume.

PTO vadovas T. Rifai akcentavo turizmo svarbą pasaulio ekonomikai. Dar niekada  turizmas nebuvo toks svarbus – 2012 m. tarptautinių turistų skaičius pasaulyje perkopė 1 mlrd. XXI a. jis pavadino  kelionių ir turizmo amžiumi. Anot T. Rifai, turizmas nebėra privilegija, turizmas ir kelionės – tai kiekvieno žmogaus teisė. Tokia pati teisė, kaip dirbti ar mokytis.  Klaidinga manyti, kad daugiau turistų – grėsmė UNESCO ir kultūros paveldui, nes daugiau turistų – tai ne tik daugiau pajamų, bet ir daugiau dėmesio saugomoms vertybėms (angl. „more visitors, more benefits, more preservation“).

PTO yra tarpvyriausybinio pobūdžio tarptautinė organizacija, įsteigta 1970 m., pertvarkius Tarptautinę oficialių turizmo organizacijų sąjungą. PTO misija – propaguoti ir plėtoti turizmą kaip svarbią priemonę, skatinančią taiką ir supratimą, ekonominę plėtrą ir tarptautinę prekybą. Pagrindinės PTO veiklos kryptys: darnios turizmo plėtros skatinimas, turizmo tyrimai, statistinių duomenų rinkimas, seminarų, konferencijų organizavimas ir pan. PTO organizacijai priklauso 154 šalys. Lietuva šios organizacijos nare tapo 2003 m.

 

 

 

Pagerank

Visos teisės saugomos. © www.birutevesaite.lt. E-sprendimas: Aurelija Lankelienė ir a4joomla.com