Straipsniai

Verslo ir mokslo partnerystė skatinama inovaciniais čekiais

Š. m. kovo 5 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbs kvietimą teikti paraiškas dėl inovacinių čekių pagal Europos Sąjungos paramos priemonę „Inočekiai LT“. Nedidelės įmonės arba verslininkai, atitinkantys smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statusą, galės kreiptis dėl paramos inovacijoms diegti ir įsigyti jiems reikalingų paslaugų iš mokslo institucijų.

Pasak ūkio ministrės Birutės Vėsaitės, pramonės progresas šiandien neišvengiamai susijęs su inovacijomis, kurios turėtų būti diegiamos tiek pažangiųjų technologijų, tiek ir tradicinėje pramonėje. Viena iš priemonių, skirtų skatinti diegti inovacijas, yra „Inovaciniai čekiai“. Šia priemone siekiama skatinti verslo ir mokslo partnerystę – mokslo pasiekimus pritaikyti versle ir juos komercinti.

Parama inovaciniais čekiais yra teikiama taikomųjų mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbams, skirtiems technologijoms, gaminiams ir paslaugoms kurti ir tobulinti: techninėms galimybių studijoms parengti, produktų maketams, prototipams, pramoniniam ir kitokiam dizainui sukurti ir pan.

Mokslo ir studijų institucijos, naudodamosi inovaciniais čekiais, gali atlikti verslo poreikius atitinkančius mokslinius tyrimus ir orientuoti savo veiklą į mokslinių tyrimų komercinimą.

Iš atnaujinto daugiau kaip 1 000 paslaugų sąrašo verslininkai galės pasirinkti, kokius konkrečiai taikomuosius mokslinius tyrimus, eksperimentinės (socialinės, kultūrinės) plėtros darbus ar technines galimybių studijas jiems galės atlikti konkreti mokslo institucija. Daugiausia paslaugų verslui siūlo Kauno technologijos universitetas, Vilniaus universitetas, Klaipėdos universitetas, Fizinių ir technologijos mokslų centras, Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Lietuvos energetikos institutas, Aleksandro Stulginskio universitetas ir kt. Paslaugas verslui šiuo kvietimu siūlo ir trys naujos institucijos: Kazimiero Simonavičiaus universitetas, Gamtos tyrimų centras ir Lietuvių kalbos institutas.

„Europos Sąjungos parama turėtų paskatinti verslą investuoti į mokslinius tyrimus ir kurti aukštos pridėtinės vertės produktus“, – sako MITA direktorius Arūnas Karlonas. Pasak jo, didžiausia galima finansuojamo projekto pagal priemonę „Inočekiai LT“ vertė yra 20 tūkst. litų.

Finansavimo intensyvumas sieks iki 80 proc. prašomos sumos, todėl likusią dalį įmonės turėtų padengti savo lėšomis, t. y. ne mažiau kaip 20 proc. projekto vertės. Bus leidžiama kreiptis tik dėl vieno inovacinio čekio gavimo. Vertinant projektus, prioritetas bus teikiamas toms paraiškoms, kuriose nurodyta pareiškėjo privačių investicijų dalis yra didesnė.

Paraiškos yra teikiamos elektroniniu būdu specialiai sukurtoje interneto svetainėje (http://inocekiai.mita.lt), užpildant elektroninę paraiškos formą. Atspausdintas ir pasirašytas paraiškos originalas su priedais turės būti pateiktas per 5 darbo dienas.

Inovaciniai čekiai Lietuvoje teikiami jau ketvirtus metus iš eilės. Jais pasinaudojo apie 400 Lietuvos įmonių.  2012 m. inovaciniai čekiai buvo finansuojami iš dviejų šaltinių. Pagal Europos Sąjungos paramos priemonę „Inočekiai LT“ buvo gauta 231 paraiška, finansuoti 185 projektai, kuriems skirta 2,5 mln. litų. Įmonių privačios investicijos sudaro 995 tūkst. Lt (įmonės vidutiniškai prisidėjo 27 proc.). Taip pat buvo skirta ir 600 tūkst. litų valstybės biudžeto parama 54 įmonių inovaciniams čekiams.

Kontaktai pasiteirauti dėl priemonės „Inočekiai LT“: Daiva Krasauskaitė, tel. (8 5) 212 7430, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. , Mantas Biekša, tel. (8 5) 264 4713, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. .

 

 

 

Pagerank

Visos teisės saugomos. © www.birutevesaite.lt. E-sprendimas: Aurelija Lankelienė ir a4joomla.com