Straipsniai

Šilainiškius nuo triukšmo saugos garsą slopinantys atitvarai?

 http://foto.delfi.lt/show_display.php?id=1906184&mode=0&salt=K5CuP1.jpegAtidžiau panagrinėjus Kauno miesto savivaldybės sudarytą triukšmo žemėlapį galima aiškiai matyti, kad nemaža dalis Šilainių mikrorajono patenka į zoną, kurioje triukšmo lygis yra ties leistinų normų ribomis. Nuolatinis triukšmas, sklindantis nuo judrių transporto kelių ne tik blogina šio mikrorajono gyventojų gyvenimo kokybę, bet ilgainiui gali pradėti kelti pavojų ir jų sveikatai. Šilainiai yra vienas tankiausiai apgyvendintas Kauno mikrorajonas. Tuo metu, kai šis buvo projektuojamas ir statomas niekas negalvojo apie galimus triukšmo taršos pavojus, tačiau dabar akivaizdu, kad nemaža dalis daugiabučių namų patenka į zonas, kuriose triukšmo lygis yra kritinis.

2012 m. tuometinės Seimo narės, dabar LR ūkio ministrės Birutės Vėsaitės iniciatyva buvo organizuota šio mikrorajono gyventojų apklausa bei renkami parašai dėl garsą slopinančių atitvarų įrengimo. Baltų prospekte, Šarkuvos, Kuršių, Baltijos gatvėse gyvenantys šilainiškiai, kurie jau senai kenčia nuo itin judraus automobilių eismo triukšmo, ketinimams įrengti garsą slopinančius atitvarus pritarė labai aktyviai.

Pasak Birutės Vėsaitės, kreipimasis kartu su daugiau nei trimis šimtais Šilainių gyventojų parašų buvo perduotas VĮ „Kauno regiono keliai“, Kauno miesto merui Andriui Kupčinskui bei Kauno miesto savivaldybės tarybos socialdemokratų frakcijai. „Kartu su savivaldybe ir kitomis atsakingomis institucijomis būtina ieškoti ilgalaikių sprendimų triukšmo problemai šiame mikrorajone spręsti, atsižvelgiant į gyventojų nuomonę bei siūlymus labai svarbu dar kartą atidžiai išnagrinėti triukšmo žemėlapius ir įrengti atitvarus problematiškiausiose rajono zonose“, - teigia p. B. Vėsaitė.

Ar ir kada Šilainių mikrorajono gyventojai galės gyventi tyliau? Sprendimo laukiama iš Kauno miesto savivaldybės rūmų.

Daugiau informacijos apie Kauno miesto triukšmo žemėlapį rasite čia: Informacija apie triukšmo valdymą

foto.delfi.lt, RozitaLeo nuotr.

 

 

 

Pagerank

Visos teisės saugomos. © www.birutevesaite.lt. E-sprendimas: Aurelija Lankelienė ir a4joomla.com